96-500 Sochaczew ul. 15 Sierpnia 4 woj. mazowieckie tel. +48 (46) 862-23-35            bip logo

Radiowe sekrety

24 października uczniowie klasy 1 a Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie wybrali się na wycieczkę do Polskiego Radia, które swoją główną siedzibę ma w Warszawie, przy al. Niepodległości 77/85. Wycieczka miała charakter lekcji przedmiotowej – klasa ma profil dziennkarsko-medialny.

Naszym przewodnikiem po gmachu był  pan Andrzej Krusiewicz, wieloletni pracownik radia , człowiek inteligentny, elokwentny, o doskonałej dykcji i radiowym głosie.

Spiker oprowadził nas po studiach radiowych Jedynki, Dwójki, gdzie trwały audycje „na żywo”. Zobaczyliśmy też Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, newsroom – biuro dziennikarzy zajmujących się zbieraniem informacji z Warszawy, z całej Polski i ze świata – oraz redakcję portalu polskieradio.pl.

Trafiliśmy też do studia Radia Dzieciom, w którym trwała właśnie audycja prowadzona przez dziecięcego aktora, posługującego się wieloma głosami.

Ostatnim punktem radiowej lekcji było archiwum-muzeum, w którym zgromadzono archiwalne materiały, kasetofony, i – wciąż działające – magnetofony szpulowe pamiętające czasy naszych rodziców i dziadków.

Wycieczka dała nam możliwość poszerzenia wiedzy na tematy, które nas interesują, uświadomiła, że radio to wartościowe medium, a przewodnik zaimponował zapałem, chęcią do pracy i profesjonalizmem.

Maria Lica, klasa 1 a

 

 

 

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SOCHACZEWIE
sekretariat@losochaczew.pl     dyrekcja@losochaczew.pl

Wsparcie informatyczne nicraM.net