96-500 Sochaczew ul. 15 Sierpnia 4 woj. mazowieckie tel. +48 (46) 862-23-35            bip logo

Bezpieczeństwo w sieci

       

  Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Jak wskazują liczne badania jest to również najważniejsze medium dla naszych dzieci, które wychowują się w otoczeniu nowych technologii. Internet stanowi istotny element codziennych aktywności młodych ludzi. Młodzież wykorzystuje go do nauki, rozwoju własnych zainteresowań, rozrywki czy też życia społecznego. Jest to istna kopalnia możliwości, czy jak inni twierdzą, okno na współczesny świat. Warto jednak pamiętać, że obok niewątpliwych zalet tego medium, spotykamy się również z wieloma zagrożeniami. Dynamiczny rozwój Sieci stawia przed nami liczne wyzwania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sferze on-line. Pojawia się potrzeba podnoszenia świadomości społecznej w tym zakresie.

            Celem tej części naszej strony jest propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w Sieci. Będziemy tu zamieszczać informacje, w jaki sposób odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznych, tak by Internet był dla jego użytkowników miejscem bezpiecznym.

            Serdecznie zapraszamy do poszczególnych zakładek, w których znajdują się  materiały przeznaczone dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SOCHACZEWIE
sekretariat@losochaczew.pl     dyrekcja@losochaczew.pl

Wsparcie informatyczne nicraM.net