96-500 Sochaczew ul. 15 Sierpnia 4 woj. mazowieckie tel. +48 (46) 862-23-35           

Osiągnięcia Gimnazjum Powiatowego

 Roku szkolny 2016/2017:

Konkurs Fizyczny – tytuł laureata: Patrycja Stepień przygotowana przez panią Barbarę Kwiatkowską.

Konkurs Wiedzy o społeczeństwie – tytuł finalisty – Magdalena Barlak i Marta Strzelczyk przygotowane przez panią Iwonę Gemzę.

Konkurs Polonistyczny – tytuł laureata: Magdalena Barlak i Maria Wilanowska, tytuł finalisty – Julianna Izbicka i Natalia Stepień. Uczennice przygotowane przez polonistki: Magdalenę Drejzę, Justynę Grajek i Katarzynę Wiśniewską-Cuz.

Rok szkolny 2015-2016

Patrycja Stępień laureatka Konkursu Polonistycznego opiekun Justyna Grajek

 

Wyniki zawodów sportowych

  •  Koszykówka: I miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (E.
    Więcek),
  •  III miejsce w klasyfikacji ogólnej w minimaratonie w Ogólnopolskim
    Biegu Młodych Olimpijczyków w Bielicach,
  •  Dwubój Nowoczesny: I miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (E. Osińska),
  •  Dwubój Nowoczesny: III miejsce w zawodach powiatowych chłopców (E. Osińska),
  • Pływanie: I miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt i II miejsce w zawodach powiatowych  chłopców (A. Rejman)

Rok szkolny 2014-2015

  •  Koszykówka: III miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (E.
    Więcek),
  • Indywidualne biegi przełajowe: A. Kotlarska i K. Tomaszewska
    zakwalifikowały się do zawodów miedzypowiatowych zaś A. Kotlarska
    zakwalifikowała się do zawodów Mazowsza (E. Więcek)
  • Tenis stołowy: I miejsce w zawodach powiatowych i V miejsce w
    zawodach międzypowiatowych chłopców oraz V miejsce w zawodach
    powiatowych dziewcząt (A. Rejman),
  •  Badminton: IV miejsce w Turnieju Noworocznym chłopców (A. Rejman)
  • Piłka nożna: IV miejsce w Jesiennym Turnieju dziewcząt (E. Osińska),
  •  Piłka ręczna: V miejsce w zawodach powiatowych chłopców (A.
    Bednarski),
  •  I miejsce w konkursie powiatowym wiedzy o tematyce olimpijskiej i
    sportowej (K. Górska)
  •  III miejsce w klasyfikacji ogólnej w minimaratonie w Ogólnopolskim
    Biegu Młodych Olimpijczyków w Bielicach,
  •  Piłka ręczna: III miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (E.
    Osińska),
  •  Dwubój Nowoczesny: II miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt i
    chłopców (E. Osińska),
  • Piłka nożna: II miejsce w turnieju okolicznościowym szkół
    gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Teresin Fudsal Cup (E. Osińska),
  • LA: III miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (E. Więcek),

 

Rok szkolny 2013-2014

Wyniki zawodów sportowych

  • Koszykówka: I miejsce w zawodach powiatowych i V miejsce w zawodach międzypowiatowych dziewcząt (E. Więcek), V miejsce w zawodach powiatowych chłopców (A. Bednarski)
  • Piłka ręczna: I miejsce w zawodach powiatowych i IV miejsce w zawodach międzypowiatowych chłopców (A. Bednarski)
  • Piłka nożna: V miejsce w zawodach powiatowych chłopców (A. Rejman)
  • Indywidualne biegi przełajowe: A. Kajdas, A. Kotlarska i K. Tomaszewska zakwalifikowali się do zawodów miedzy powiatowych zaś A. Kajdas zakwalifikował się do zawodów Mazowsza (E. Więcek)
  • LA: A. Sobieraj, A. Kotlarska, I. Kasprzycka, A. Mateusiak, K. Tomaszewska. A. Wronisz zakwalifikowały się do zawodów międzypowiatowych (E. Więcek) oraz A. Kajdas i D. Gałkowski zakwalifikowali się do zawodów międzypowiatowych (A. Rejman)
  • Tenis stołowy: I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach międzypowiatowych dziewcząt i chłopców (A. Rejman)
  • Pływanie: I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach międzypowiatowych dziewcząt i chłopców (A. Rejman)
  • Sztafetowe biegi przełajowe: V miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (T. Walczewski)
  • II miejsce w konkursie powiatowym wiedzy o tematyce olimpijskiej i sportowej (T. Walczewski)

Rok szkolny 2012-2013

  • Laureatka Konkursu Geograficznego Aneta Basiak- opiekun p. Ewa Pakoca,
  • Finalistka Konkursu Polonistycznego Dominika Pawlak- opiekun p. Katarzyna Wiśniewska-Cuz,
  • Finalistka Konkursu Chemicznego Anna Krysiak-opiekun p. Grażyna Zielińska,
  • Finalista Konkursu Historycznego- Michał Pływaczewski opiekun p. Jolanta Wojciechowska,
  • III miejsce w kraju w konkursie Eko-Planeta Zuzanna Nowacka- opiekun p. E.Pakoca / p.A. Mućka,
  • II etap Konkursu informatycznego LOGIA 2013- D. Laskowski 1A- opiekun p.A. Zimochocka,
  • II etap Konkursu informatycznego BÓBR 2013- P. Maciejewski, K. Bargieł, A. A. Mateusiak, D. Laskowski, M. Dmoch opiekun p. A. Zimochocka,

Wyniki zawodów sportowych

  • VI miejsce powiat chłopcy, dziewczęta - Sztafetowe biegi przełajowe szkół gimnazjalnych (Tomasz Walczewski),
  • III miejsce powiat piłka ręczna chłopców (Artur Bednarski),
  • I miejsce powiat w pływaniu dziewcząt (Arkadiusz Rejman),
  • I miejsce powiat w pływaniu chłopców (Arkadiusz Rejman),
  • III miejsce - powiat w tenisie stołowym chłopców (Arkadiusz Rejman),
  • II miejsce powiat w dwuboju nowoczesnym chłopców (Elena Pozdeeva Osińska),
  • I miejsce powiat piłka siatkowa dziewcząt (Anna Werłaty),
  • V miejsce międzypowiatowe piłka siatkowa dziewcząt (Anna Werłaty),
  • IV miejsce powiat W-wy Zachodniej- piłka koszykowa chłopców (Artur Bednarski),
  • I miejsce powiat w piłkę koszykową dziewcząt (Edyta Więcek),
  • IV miejsce międzypowiatowe w piłkę koszykową dziewcząt (Edyta Więcek),

Rok szkolny 2011-2012

  • Udział uczennicy Izabeli Toneckiej w rejonowych eliminacjach Konkursu Polonistycznego - opiekun p. J. Grajek,
  • Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Lwiątko - Adam Boruch, Bartłomiej Bojanowski, Krystian Jędrzejczak - opiekun p. S. Sokołowski,
  • Udział uczniów: Krystiana Jędrzejczaka, Konrada Paluchowskiego, Marcina Zbytniewskiego w rejonowych eliminacjach Konkursu Matematycznego - etap powiatowy - opiekun p. M. Kaniewska,
  • Udział ucznia Krystiana Jędrzejczaka w II etapie Młodzieżowej Olimpiady Gimnazjalnej - opiekun p. M. Kaniewska,
  • Udział uczennicy Marty Stępień w rejonowych eliminacjach Konkursu Chemicznego - opiekun p. Grażyna Zielińska,
  • I miejsce w finale powiatowego konkursu Bezpieczna droga- Jagoda Dubielecka, -opiekun p. A. Zimochocka,
  • II miejsce w finale powiatowego konkursu Bezpieczna droga- Wojciech Kornacki, -opiekun p. A. Zimochocka,
  • III miejsce w finale powiatowego konkursu Bezpieczna droga- Aneta Basiak -opiekun p. A. Zimochocka,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Moja Matka- Patrycja Repelewicz,
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II - Dominika Pawlak, Agata Nowacka, Anna Połóg - opiekun p. J.K.Kornatko,
  • Udział uczennic: Marta Stępień, Katarzyna Walisiewicz w rejonowych eliminacjach Konkursu Polonistycznego - opiekun p. M. Drejza,
  • I miejsce w wojewódzkim Konkursie Plastycznym Jak nas widzą - Aleksandra Zielińska, Patrycja Ząbczyńska- opiekun p. D. Marcinkowska
  • I miejsce w Konkursie powiatowym Internet mój przyjaciel czy wróg - I. Tonecka - opiekun p. D. Marcinkowska,
  • Konkurs powiatowy - Fryderyk Chopin w poezji - Wiktoria Ertman II miejsce, Aleksandra Zielińska III miejsce, Olga Siekierska - wyróżnienie - opiekun p. M. Drejza,

Wyniki zawodów sportowych

  • Piłka Nożna dziewcząt - IV miejsce w powiecie, opiekun p. Elena Osińska,
  • Piłka Koszykowa dziewcząt - III miejsce w zawodach powiatowych, opiekun p. Edyta Więcek,
  • Piłka Ręczna dziewcząt - III miejsce w powiecie, opiekun p. Elena Osińska,
  • Piłka Siatkowa dziewcząt - IV miejsce w powiecie, opiekun p. Anna Werłaty,
  • Biegi indywidualne w Kamionie III miejsce w powiecie i V w między powiatach wywalczyła Małgorzta Maciągowska, opiekun p. Tomasz Walczewski,
  • Pływanie sztafeta I miejsce w powiecie i IV w między powiecie, opiekun p. Tomasz Walczewski,
  • Piłka Koszykowa chłopców II miejsce w powiecie, opiekun p. Artur Bednarski,
  • Piłka Siatkowa chłopców - V miejsce w powiecie, opiekun p. Tomasz Walczewski,
  • Pływanie sztafeta - I miejsce w powiecie i II w między powiecie, opiekun p. Tomasz Walczewski,
  • Piłka Ręczna chłopców - III miejsce w powiecie, opiekun p. Artur Bednarski,
  • Sztafetowe biegi przełajowe chłopców - IV miejsce w powiecie, opiekun p. Kornelia Górska,
  • Biegi indywidualne w Kamionie - I miejsce w powiecie i III miejsce w między powiatach, opiekun p. Tomasz Walczewski,

Rok szkolny 2010-2011

  • Konkurs Polonistyczny - Małgorzata Maśleczka (kl. 3A) - tytuł finalisty
  • Konkurs Geograficzny - Maria Kania (kl. 3A) - tytuł laureata
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki „Życie nie jest łatwą lekcją” – Daria Bednarska (kl. 3B) - tytuł laureata
  • Wyróżnienie w Konkursie „Lwiątko” - Adam Krajewski (kl. 2B)

Wyniki zawodów sportowych

  • I miejsce - zawody powiatowe w piłce koszykowej chłopców
  • I miejsce - zawody powiatowe w pływaniu dziewcząt i chłopców
  • I miejsce -zawody powiatowe dwubój nowoczesny dziewcząt i chłopców
  • III miejsce - zawody między powiatowe w pływaniu chłopców
  • III miejsce - zawody powiatowe w piłce ręcznej
  • III miejsce - zawody powiatowe w tenisie stołowym chłopców
  • III miejsce - zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt
  • czworo uczniów z gimnazjum zakwalifikowało się do międzypowiatowych zawodów w biegach przełajowych
  • V miejsce - zawody międzypowiatowe w piłce koszykowej chłopców
  • V miejsce - zawody międzypowiatowe w pływaniu dziewcząt
  • V miejsce - zawody powiatowe w piłce nożnej dziewcząt

Rok szkolny 2008-2009

  • uczeń został laureatem Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie
  • uczennica uzyskała tytuł finalisty Konkursu Geograficznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie
  • uczeń został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
  • do etapu rejonowego Konkursu Fizycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie zakwalifikował się jeden uczeń
  • uczeń klasy I zajął III miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez TST i SSA, a uczennica zdobyła wyróżnienie
  • do II etapu Konkursu LOGIA 09 zakwalifikowali się dwaj uczniowie
  • do etapu rejonowego Konkursu Biologicznego zakwalifikowało się siedmioro uczniów
  • do etapu rejonowego Konkursu Polonistycznego zakwalifikowało się pięcioro uczniów
  • dwie uczennice zajęły I miejsce w Konkursie „Wypadki na drogach” zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i MSCDN w Płocku

Uczniowie gimnazjum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • I miejsce w zawodach powiatowych i II miejsce w zawodach międzypowiatowych w tenisie stołowym
  • I miejsce w zawodach powiatowych i II miejsce w zawodach międzypowiatowych w dwuboju nowoczesnym
  • I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach międzypowiatowych w pływaniu dziewcząt
  • I miejsce w zawodach powiatowych i IV miejsce w zawodach międzypowiatowych w pływaniu chłopców
  • I miejsce w zawodach powiatowych i V miejsce w zawodach międzypowiatowych w piłce koszykowej dziewcząt
  • III miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej chłopców
  • II miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt
  • V miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt

Liczne sukcesy zdobywają uczniowie indywidualnie zarówno w zawodach sportowych jak też w konkursach artystycznych.

Rok szkolny 2007-2008

  • uczeń został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie
  • uczennica uzyskała tytuł finalisty i uczeń uzyskał tytuł wyróżnionego finalisty VII edycji Konkursu Chemiczno-Fizycznego im. Tomasza Tratkiewicza organizowanego przez V LO im. Księcia J. Poniatowskiego w Warszawie
  • uczennica klasy I zajęła III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez TST i SSA
  • pięcioro uczniów zostało laureatami Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Bliżej Europy” zorganizowanym przez Biuro Poselskie posła na Sejm RP Marka Opiołę i panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Hannę Fołtyn-Kubicką
  • uczniowie klas II reprezentujący nasze gimnazjum w VIII Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Gimnazjów TST i SSA zorganizowanym przez Powiatowe Gimnazjum Publiczne w Płońsku zajęli II miejsce

Uczniowie gimnazjum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • I miejsce dziewcząt i chłopców w Powiatowych Zawodach w pływaniu Szkół Gimnazjalnych
  • II miejsce dziewcząt i chłopców w Międzypowiatowych Zawodach w pływaniu Szkół Gimnazjalnych
  • IV miejsce chłopców w Międzypowiatowych Zawodach w pływaniu Szkół Gimnazjalnych
  • I miejsce dziewcząt i chłopców w Zawodach Powiatowych w Dwuboju Nowoczesnym
  • IV miejsce dziewcząt i chłopców w Zawodach Międzypowiatowych w Dwuboju Nowoczesnym
  • I miejsce w skoku w dal chłopców w Mistrzostwach Powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce
  • II miejsce w tenisie stołowym w Powiatowych Zawodach szkół gimnazjalnych
  • II miejsce w biegu na 200 m dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu szkół gimnazjalnych
  • I miejsce w biegach sztafetowych 4x100 m dziewcząt w Zawodach Powiatowych
  • II miejsce Sztafeta Olimpijska dziewcząt

Liczne sukcesy zdobywają uczniowie indywidualnie zarówno w zawodach sportowych jak też w konkursach artystycznych.

Rok szkolny 2006-2007

  • dwoje uczniów zostało finalistami konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie /konkurs polonistyczny i geograficzny/
  • sześcioro uczniów zostało laureatami Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Bliżej Europy” zorganizowanym przez pana Posła na Sejm RP Marka Opiołę i panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Hannę Fołtyn-Kubicką.
  • uczniowie klas II reprezentujący nasze gimnazjum w VII Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Gimnazjów TST i SSA zorganizowanym przez Powiatowe Gimnazjum Publiczne w Płońsku zajęli III miejsce.
  • jeden uczeń uzyskał nagrodę typu B w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007”
  • siedmioro uczniów uzyskało nagrodę typu C w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007”
  • czworo uczniów uzyskało bardzo dobry i ośmioro dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox 2007, zorganizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

Uczniowie gimnazjum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • III miejsce w piłce koszykowej chłopców w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego
  • I miejsce w biegu na 1500 m w Mistrzostwach Powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce
  • I miejsce w biegu na 400 m w Mistrzostwach Powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce
  • II miejsce w biegu na 800 m w Mistrzostwach Powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce
  • III miejsce w skoku wzwyż w Mistrzostwach Powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce
  • I miejsce w Szkolnych Mistrzostwach Powiatu Amatorów w Pływaniu
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych Dwuboju Nowoczesnym dziewczęta i chłopcy.
  • II miejsce w Powiatowych Zawodach Pływackich Drużyn Szkół Gimnazjalnych dziewczęta i chłopcy.
  • uczniowie zakwalifikowali się do indywidualnych Międzypowiatowych Biegów Przełajowych
  • uczennica zakwalifikowała się do Mazowieckich Biegów Przełajowych.
  • IV miejsce dziewcząt i VI miejsce chłopców Gimnazjum w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Zawodach Powiatowych
  • II miejsce Zespołu Gimnazjum w Świątecznych Indywidualnych Amatorskich Mistrzostwach Pływania
  • V miejsce Zespołu Gimnazjum w Ringo w Zawodach Powiatowych

Liczne sukcesy zdobywają uczniowie indywidualnie

  • I miejsce w wadze 40 kg w kat. seniorów w Międzynarodowych Mistrzostwach Płocka w JUDO.
  • II miejsce w XIV Dziecięcym Konkursie Plastycznym Plastek 2006/2007 pt. „Wszystkie bajki świata”

Rok szkolny 2005-2006

Uczeń gimnazjum otrzymał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego prze Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.
Uczniowie klas II gimnazjum reprezentujący nasze gimnazjum w VI Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Gimnazjów Stowarzyszonych w TST i SSA zajęli III miejsce. Indywidualnie uczeń GP zdobył miejsce II.

Rok szkolny 2004-2005

W roku szkolnym 2004/2005 uczeń klasy III gimnazjum uzyskał tytuł finalisty w konkursie przedmiotowym z j. polskiego, organizowanym przez KO w Warszawie.
Dwie uczennice gimnazjum uzyskały I i II miejsce oraz jedna wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez MDK w Inowrocławiu.
Zespół uczniów reprezentujących nasze gimnazjum zajął II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Gimnazjów TST i SSA organizowanego przez Powiatowe Gimnazjum Publiczne w Płońsku.
Pięcioro uczniów uzyskało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.
Troje uczniów uzyskało bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2005 organizowanego przez ODN Płock.
Dwoje uczniów brało udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Uczniowie gimnazjum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:
- I miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej chłopców
- IV miejsce w zawodach międzypowiatowych w piłce koszykowej chłopców
- II miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej dziewcząt
- II miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej chłopców
- II miejsce w dwuboju nowoczesnym chłopców
- II miejsce w tenisie stołowym
- III miejsce w zawodach pływackich dziewcząt i chłopców
- III miejsce w piłce nożnejOsiągnięcia Gimnazjum Powiatowego

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SOCHACZEWIE
sekretariat@losochaczew.pl     dyrekcja@losochaczew.pl

Wsparcie informatyczne nicraM.net