96-500 Sochaczew ul. 15 Sierpnia 4 woj. mazowieckie tel. +48 (46) 862-23-35           

Osiągnięcia LO

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2015-2016

Wyniki zawodów sportowych

  • Piłka nożna: II miejsce w zawodach powiatowych oraz III miejsce w
     Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR (E. Osińska) i I miejsce w zawodach
    powiatowych chłopców (A. Rejman)
  •  Piłka koszykowa: I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w
    zawodach międzypowiatowych dziewcząt (E. Więcek) oraz I miejsce w
    zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach międzypowiatowych chłopców
    (A. Bednarski)
  • Przełajowe biegi drużynowe dziewcząt 10x800m: I-e miejsce w zawodach powiatowych, I-e miejsce w zawodach międzypowiatowych, I-e miejsce w zawodach wojewódzkich (E .Osińska )
  • Zawody sztafet mieszanych z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada: I-e miejsce (Osińska E.)
  • Zawody sztafet mieszanych z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja: I-e miejsce (Osińska E.)
  • I miejsce w zawodach TRIO BASKET chłopców LO (A. Bednarski)
  • Biegi Młodych Olimpijczyków w Bielicach: I-e miejsce (Osińska E.)
  •  Piłka ręczna: II miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (E. Osińska)
  • Drużynowe zawody dziewcząt w lekkiej atletyce: I-e miejsce (E. Osińska )
  • Piłka ręczna: I miejsce w zawodach powiatowych oraz V miejsce w
    zawodach miedzypowiatowych dziewcząt (A. Bednarski)

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2014-2015

Wyniki zawodów sportowych

  • Piłka nożna: I miejsce w zawodach powiatowych oraz III miejsce w
    zawodach międzypowiatowych dziewcząt (E. Osińska) i V miejsce w zawodach
    powiatowych chłopców (A. Rejman) oraz II miejsce w Jesiennym Turnieju
    dziewcząt (E. Osińska),
  •  Piłka koszykowa: I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w
    zawodach międzypowiatowych dziewcząt (E. Więcek) oraz I miejsce w
    zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach międzypowiatowych chłopców
    (A. Bednarski)
  • I miejsce w zawodach TRIO BASKET chłopców LO (A. Bednarski)
  •  Tenis stołowy: IV miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt i
    chłopców (A. Rejman)
  •  Badminton: V miejsce w Turnieju Noworocznym dziewcząt i chłopców (A.
    Rejman),
  •  LA: I miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (A. Werłaty),
  • Piłka ręczna: IV miejsce w zawodach powiatowych chłopców (A.
    Bednarski),
  • Piłka siatkowa: III miejsce w zawodach powiatowych chłopców (A.
    Rejman),
  • Piłka siatkowa: III miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (K.
    Górska),
  •  Piłka ręczna: I miejsce w zawodach powiatowych oraz II miejsce w
    zawodach miedzypowiatowych dziewcząt (E. Osińska)

 

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2013/2014

Wyniki zawodów sportowych

  • Piłka nożna: II miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (E. Osińska) i IV miejsce w zawodach powiatowych chłopców (A. Rejman)
  • Piłka ręczna: I miejsce w zawodach powiatowych i II miejsce w zawodach międzypowiatowych dziewcząt (E. Osińska) oraz I miejsce w zawodach powiatowych i I miejsce w zawodach międzypowiatowych chłopców (A. Bednarski)
  • Piłka siatkowa: III miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt (T. Walczewski) i IV miejsce w zawodach powiatowych chłopców (A. Rejman)
  • Piłka koszykowa: I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach międzypowiatowych dziewcząt (E. Więcek) oraz I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach międzypowiatowych chłopców (A. Bednarski)
  • Tenis stołowy: II miejsce w zawodach powiatowych dziewcząt i chłopców (A. Rejman)
  • LA: K. Ciurzyński, M. Smyczek, D. Siergiej, M. Lepieszka – miejsca medalowe (A. Rejman) oraz A. Pietryka, A. Jakubowska, A. Bieńko, N. Grefkowicz, J. Dubielecka, M. Borucka, Z. Borek – miejsca medalowe (A. Werłaty)
  • II miejsce drużyny strzeleckiej chłopców LO w zawodach o Srebrne Muszkiety organizowanych na szczeblu Kuratorium Oswiaty

       Osiągnięcia sportowe w zawodach okazjonalnych

  • II miejsce GP i III miejsce LO w XV Powiatowych Sztafetowych Biegach Uliczno-Terenowych z okazji Święta Niepodległości (A. Werłaty)
  • III miejsce w turnieju piłki nożnej dziewcząt o puchar dyrektora MOSiR (E. Osińska)
  • II miejsce w turnieju piłki nożnej dziewcząt z okazji Dnia Kobiet (E. Osińska)
  • II miejsce w VI halowym turnieju piłkarskim FUTSAL CUP 2014 (E.Osińska)
  • I miejsce w zawodach TRIO BASKET chłopców LO (A. Bednarski)
  • Udział uczniów w Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach (A. Werłaty)

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2012/2013

  • Finalistka OLiJP Natalia Maciejewska opiekun p. J. Grajek,
  • Finalistka Olimpiady Filozoficznej Marta Marciniak opiekun p. J. Wojciechowska,
  • Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2013-Karolina Przybysławska 3a- opiekun p. Monika Cylke,
  • Udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Konrad Dworakowski-opiekun p. K. Górnicki , A. Trojanowski p. K. Jedrysiak,

Wyniki zawodów sportowych

  • II miejsce powiat piłka siatkowa dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych (Kornelia Górska),
  • I miejsce powiatów W-wy Zachodniej piłka ręczna chłopców (Artur Bednarski),
  • II miejsce powiat piłka koszykowa chłopców (Artur Bednarski),
  • I miejsce powiat w piłce nożnej chłopców (Arkadiusz Rejman),
  • II miejsce powiat w tenisie stołowym dziewcząt (Arkadiusz Rejman),
  • III miejsce powiat w piłce siatkowej dziewcząt (Arkadiusz Rejman),
  • III miejsce powiat w piłce siatkowej chłopców (Arkadiusz Rejman),
  • II miejsce powiat w piłce ręcznej dziewcząt (Elena Pozdeeva Osińska),
  • II miejsce o puchar Dyrektora MOSiR-u piłka nożna dziewcząt (Elena Pozdeeva Osińska),
  • II miejsce - o puchar Dyrektora MOSiR-u z okazji dnia kobiet piłka nożna dziewcząt (Elena Pozdeeva Osińska),
  • III miejsce powiat piłka nożna dziewcząt (Elena Pozdeeva Osińska),
  • I miejsce powiat w zawodach lekkoatletycznych dziewcząt (Anna Werłaty),
  • I miejsce powiat w piłce koszykowej dziewcząt (Edyta Więcek),
  • IV miejsce międzypowiatowe w piłce koszykowej dziewcząt (Edyta Więcek),

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2011/2012

  • Finalistka OLiJP - Mariana Fijewska - opiekun p. M. Cylke,
  • Finalistka OLiJP - Marta Marciniak - opiekun p. K. Majchrzak,
  • Udział i ukończenie II etapu OLiJP - Magdalena Michałowska - opiekun p. K. Majchrzak,
  • Udział i ukończenie II etapu OLiJP - Katarzyna Polakowska - opiekun p. B. Górnicka,
  • Udział uczennic Izabeli Sejdak i Katarzyny Regulskiej w powiatowych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego, opiekun p. J. Grajek, p. K. Majchrzak,
  • Udział uczniów Mateusza Krysiaka i Kamila Barana w II etapie Konkursu Chemicznego PW- opiekun p. G. Szcześniak,
  • Udział Kamila Barana w II etapie Olimpiady Chemicznej- opiekun p. G. Szcześniak,
  • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu -Unia Bez Barier- (był uczestnikiem zjazdu laureatów w Brukseli) - Piotr Trzciński,
  • Udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie - Piotr Trzciński i Dawid Orliński - opiekun p. K. Jędrysiak,
  • Udział i ukończenie II etapu Olimpiady Integracji Europejskiej - Dawid Orliński z klasy 3b- opiekun p. K. Jędrysiak oraz Barbara Radosz z 2b- opiekun p. J. Górnicki,
  • Udział w etapie wojewódzkim OGiN Katarzyny Mućki i Pawła Szymańskiego - opiekun A. Mućka,

Wyniki zawodów sportowych

  • Tenis stołowy dziewcząt - II miejsce w powiecie, opiekun p. Artur Bednarski,
  • Piłka Siatkowa dziewcząt - III miejsce w powiecie, opiekun p. Kornelia Górska,
  • Piłka Nożna halowa - V miejsce w powiecie, opiekun p. Elena Osińska,
  • Piłka Nożna dziewcząt - III miejsce w powiecie, opiekun p. Elena Osińska,
  • Piłka Koszykowa dziewcząt - I miejsce w powiecie i IV miejsce w między powiatach, opiekun p. Edyta Więcek,
  • Tenis stołowy chłopców - I miejsce w powiecie i I miejsce w między powiatach,
  • Na Mistrzostwach Polski V miejsce - drużynowo, III miejsce indywidualnie Mikołaj Kamiński opiekun p. Artur Bednarski,
  • Piłka Ręczna chłopców - II miejsce w między powiatach, opiekun p. Artur Bednarski,
  • Piłka Koszykowa - miejsce II opiekun p. Artur Bednarski,
  • Piłka Nożna Halowa - II miejsce w powiecie, opiekun p. Tomasz Walczewski,
  • Piłka Nożna - III miejsce w powiecie, opiekun p. Tomasz Walczewski,
  • Piłka Siatkowa - IV miejsce w powiecie, opiekun p. Tomasz Walczewski,
  • Uczniowie naszej szkoły wystartowali również w XV Europejskich biegach Przełajowych w Bielicach pod opieką pana Artura Bednarskiego, w XIII Powiatowych Sztafetowych biegach ulicznych z okazji Święta Niepodległości - gimnazjaliści zajęli II miejsce, licealiści IV miejsce, pod opieką pana Tomasza Walczewskiego, w Turnieju TrioBascet pod opieką p. Artura Bednarskiego, w X szkolnych mistrzostwach powiatu sochaczewskiego amatorów pływania pod opieką p. Tomasza Walczewskiego.

 

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2010/2011

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Joanna Wlazło (kl. 3a) - tytuł laureata
  • Olimpiada Historyczna - Karol Olszanowski (kl. 2b) - tytuł laureata
  • Ogólnopolski Konkurs „Na skrzydłach wiary i rozumu unosi się duch mojej młodości” - Dominika Sitkiewicz (kl. 1a) - tytuł laureata

Wyniki zawodów sportowych Liceum:

  • I miejsce - zawody między powiatowe w piłce ręcznej chłopców
  • II miejsce - zawody powiatowe w piłce koszykowej chłopców
  • II miejsce - zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców
  • II miejsce - zawody powiatowe w lekkiej atletyce chłopców
  • II miejsce - zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców
  • II miejsce - zawody powiatowe w piłce nożnej halowej dziewcząt
  • II miejsca w powiecie w pchnięciu kulą
  • II miejsca w powiecie w biegu na 400m
  • II miejsca w powiecie w skoku w dal
  • III miejsce - zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców
  • III miejsce - zawody międzypowiatowe w piłce nożnej chłopców
  • III miejsce drużynowo w lekkiej atletyce dziewcząt
  • III zawody powiatowe w piłce koszykowej dziewcząt
  • III miejsca w powiecie w biegu na 800m,sztafeta i bieg na 100m
  • IV miejsce - zawody miedzy powiatowe w piłce nożnej dziewcząt
  • V miejsce - zawody powiatowe w piłce ręcznej
  • V miejsce - zawody powiatowe w piłce nożnej dziewcząt

 

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2008/2009

  • trzy uczennice Liceum uzyskały tytuł finalisty XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
  • do II etapu Olimpiady Geograficznej zakwalifikowało się pięcioro uczniów,
  • do II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowało się dwoje uczniów
  • do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowały się dwie uczennice
  • do II etapu LV Olimpiady Chemicznej zakwalifikowały się dwie uczennice
  • do finału wojewódzkiego II Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce zakwalifikowało się sześcioro uczniów
  • laureatami Konkursu Wiedzy o Samorządzie Powiatowym zostało dwoje uczniów
  • do etapu diecezjalnego XIX Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowało się troje uczniów

Uczniowie liceum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach:

  • uczniowie zdobyli I,III,IV i V miejsce w VI Matematyczno-Logicznych Zmaganiach Powiatu Sochaczewskiego
  • czworo uczniów uzyskało bardzo dobry wynik w Konkursie Języka Angielskiego FOX

Uczniowie liceum uzyskują również czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • I miejsce w zawodach powiatowych i V miejsce w zawodach międzypowiatowych w piłce siatkowej chłopców
  • II miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt
  • II miejsce zawodach powiatowych w piłce koszykowej chłopców
  • IV miejsce zawodach powiatowych w piłce koszykowej dziewcząt
  • III miejsce zawodach powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt
  • V miejsce zawodach powiatowych w piłce ręcznej chłopców
  • III miejsce w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
  • V miejsce w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w sochaczewskiej lidze piłki koszykowej chłopców
  • I miejsce w sochaczewskiej lidze piłki siatkowej chłopców

 

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2007/2008

W roku szkolnym 2007/2008 troje uczniów Liceum uzyskało tytuł finalisty olimpiad przedmiotowych:

  • dwie uczennice tytuł finalisty XXXVIII Okręgowej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
  • jeden uczeń tytuł finalisty Olimpiady Geograficznej.
  • uczennica zakwalifikowała się do eliminacji centralnych XXXIV Olimpiady Historycznej,
  • dwóch uczniów ukończyło z wyróżnieniem eliminacje okręgowe XXXIV Olimpiady Historycznej,

Uczniowie liceum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach:

  • dwie uczennice uzyskały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno-Środowiskowym
  • troje uczniów zajęło I i III miejsce w indywidualnych rozgrywkach w V matematyczno-logicznych zmaganiach szkół ponadgimnazjalnych powiatu sochaczewskiego zorganizowanego przez ZSCKP w Sochaczewie pod patronatem Starosty Sochaczewskiego. Zespołowo uczniowie zajęli I miejsce.
  • uczennica brała udział w finale Olimpiady Teologii Katolickiej Szkół Ponadgimnazjalnych
  • Zespół uczniów liceum zajął III miejsce w II Warszawskim Konkursie Wiedzy o Gospodarce i Turystyce

Uczniowie liceum uzyskują również czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • IV miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w Zawodach Powiatowych
  • I miejsce w piłce siatkowej chłopców w Zawodach Powiatowych
  • III miejsce w piłce siatkowej chłopców w Zawodach Międzypowiatowych
  • II miejsce w piłce koszykowej chłopców w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego
  • II miejsce w piłce koszykowej chłopców w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego
  • IV miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego
  • II miejsce w piłce ręcznej chłopców w Zawodach Międzypowiatowych
  • I i II miejsce w Mistrzostwach Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w skoku w dal chłopców,
  • III miejsce w biegu na 100 m chłopców,
  • I miejsce w biegu na 1500 m chłopców,
  • I i II miejsce w biegu na 800 m dziewcząt,
  • III miejsce w biegu na 400 m dziewcząt,
  • V miejsce chłopców w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach
  • X miejsce dziewcząt w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach

 

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2006/2007

W roku szkolnym 2006/2007 trzy uczennice liceum uzyskały tytuł finalisty olimpiad przedmiotowych:

  • dwie uczennice tytuł finalisty XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
  • jedna uczennica tytuł finalisty LIII Olimpiady Chemicznej.

Uczniowie liceum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach:

  • uczennica uzyskała tytuł laureata zawodów okręgowych oraz uczestniczyła w zawodach centralnych XI edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej (Uniwersytet Szczeciński).
  • uczeń uzyskał tytuł laureata XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • ośmioro uczniów uzyskało nagrodę typu C w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2007”
  • pięcioro uczniów uzyskało bardzo dobry i dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox 2007, organizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.
  • uczniowie zajęli I i II miejsce w indywidualnych rozgrywkach w IV matematyczno-logicznych zmaganiach szkół ponadgimnazjalnych powiatu sochaczewskiego zorganizowanych przez ZSCKP w Sochaczewie pod patronatem Starosty Sochaczewskiego.
  • uczniowie zajęli I i II miejsce w II edycji konkursu „Czysta Bzura” organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju Regionu Sochaczewskiego
  • Grupa „The Boss Band” brała udział w Wojewódzkim Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Melpomena w Szkolnej Ławce” w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

Uczniowie liceum uzyskują również czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • III miejsce w XXX Międzyszkolnych Zawodach Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” / chłopcy/
  • IV miejsce w XXX Międzyszkolnych Zawodach Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” /dziewczęta/
  • I miejsce w piłce koszykowej dziewcząt w Zawodach Powiatowych
  • IV miejsce w piłce koszykowej dziewcząt w Zawodach Międzypowiatowych
  • II miejsce w piłce koszykowej chłopców w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego
  • III miejsce w piłce ręcznej chłopców w Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego
  • I i II miejsce w V Otwartych Szkolnych Mistrzostwach Powiatu Sochaczewskiego w pływaniu.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych w piłce nożnej dziewcząt
  • V miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewczęta i chłopcy
  • I miejsce w skoku w dal chłopców,
  • II miejsce w biegu na 100 m chłopców,
  • II miejsce w biegu na 1500 m chłopców,
  • IV miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Ulicznych z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2006 roku.

 

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2005/2006

W roku szkolnym 2005/2006 czworo uczniów liceum uzyskało tytuł finalisty olimpiad przedmiotowych:

  • dwie uczennice tytuł finalisty XXXVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
  • dwoje uczniów tytuł finalisty XVIII Olimpiady Filozoficznej.

Uczniowie liceum uzyskują czołowe miejsca w licznych konkursach:

  • dwóch uczniów uzyskało tytuł laureata w XLII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. Prof. Antoniego Swinarskiego organizowanego przez UMK w Toruniu,
  • dwóch uczniów uzyskało tytuł laureata w XLII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. Prof. Antoniego Swinarskiego organizowanego przez UMK w Toruniu,
  • uczennica została laureatką zawodów Okręgowych X edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej,
  • troje uczniów w XIII edycji Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza w Płocku uzyskało IV, V i IX miejsce,
  • uczniowie w rozgrywkach III matematyczno-logicznych zmagań szkół ponadgimnazjalnych powiatu sochaczewskiego, organizowanych przez ZS RCKP w Sochaczewie zajęli I, II, i III miejsce,
  • czworo uczniów otrzymało nagrody typu C w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2006",
  • Dwoje uczniów z klasy uzyskało bardzo dobry wynik w Ogólnopolski Konkursie Języka Angielskiego FOX 2005,organizowanego przez ODN w Płocku,
  • uczeń zajął I miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu "Skandynawia - daleka czy bliska?" organizowanego przez ODN w Warszawie pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego,
  • uczennica została laureatką "I Ogólnopolskiego przeglądu twórczości poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego", zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Warszawie,
  • uczennica zajęła I miejsce XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Małe krajobrazy słowa" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu.
  • uczennica zajęła I miejsce LI Konkursie Recytatorskim w kategorii Teatr Jednego Aktora, zorganizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury w Warszawie pod patronatem MEiN,
  • uczniowie zajęli następujące miejsca:
    • I, II, i III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języków Obcych / Język angielski/
    • I, II i III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języków Obcych / Język. niemiecki/
    • I, II, i III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języków Obcych / Język francuski/

Uczniowie liceum uzyskują również czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • I miejsce w zawodach powiatowych w piłkę ręczną dziewcząt
  • II miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej dziewcząt
  • IV miejsce w zawodach powiatowych w piłce nożnej dziewcząt
  • I miejsce w zawodach międzypowiatowych w piłkę ręczną dziewcząt
  • III miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej chłopców
  • IV miejsce w zawodach powiatowych w piłkę ręczną chłopców

Liczne sukcesy zdobywają uczniowie indywidualnie: tytuł Mistrz Polski Rugby 7, awans do Mistrzostw Polski Rugby 15, złoty medal na Mistrzostwach Polski w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów w Judo, brązowy medal na Mistrzostwach Polski juniorów w judo.

 

Osiągnięcia uczniów liceum w roku szkolnym 2004/2005

  • uczennica liceum uzyskała tytuł laureata XXXVI Olimpiady Języka Rosyjskiego
  • pięcioro uczniów uzyskało tytuł finalisty - troje z nich XXXV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, jedna - XVII Olimpiady Filozoficznej i jedna LI Olimpiady Chemicznej
  • troje uczniów zostało laureatami XLI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Prof. Antoniego Swinarskiego, organizowanego przez UMK w Toruniu
  • uczennica została laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Kasprowicza organizowanego przez TST i Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu
  • uczeń otrzymał nagrodę typu B, siedmiu uczniów nagrody typu C w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2005"
  • dwoje uczniów uczestniczyło w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Piastowska" organizowanego przez VIII LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku
  • bardzo dobre wyniki uzyskało siedmioro uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2005 organizowanego przez ODN Płock

Na szczeblu powiatowym uczniowie liceum zajęli następujące miejsca:

  • I i II w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyczno-Logiczne Zmagania Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sochaczewskiego"
  • I i II w Powiatowym Konkursie Języków Obcych / Język angielski/
  • I, II i III w Powiatowym Konkursie Języków Obcych / Język niemiecki/
  • I i III w Powiatowym Konkursie Języków Obcych / Język francuski/
  • I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  • I miejsce w konkursie recytatorskim "Miłość w literaturze polskiej"
  • wyróżnienie w XI Sochaczewskich Prezentacjach Teatralnych SPAT2005 organizowanych przez MOK w Sochaczewie

Uczniowie liceum uzyskują również czołowe miejsca w licznych konkursach sportowych i artystycznych na szczeblu powiatowym i ponadpowiatowym:

  • I miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej dziewcząt i IV miejsce w zawodach międzypowiatowych
  • III miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt

Liczne sukcesy zdobywają uczniowie indywidualnie: brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Judo, III miejsce w Pucharze Polski w Judo, II miejsce w Ogólnopolskich zawodach w pływaniu.

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SOCHACZEWIE
sekretariat@losochaczew.pl     dyrekcja@losochaczew.pl

Wsparcie informatyczne nicraM.net