96-500 Sochaczew ul. 15 Sierpnia 4 woj. mazowieckie tel. +48 (46) 862-23-35            bip logo

WSPANIALI WOLONTARIUSZE

 

 

 

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Jan Paweł II

 

PODZIĘKOWANIE

Za udział w kiermaszu i zbiórce pieniężnej na rzecz

harcerza Pawła Jędrzejczaka, który w znaczącym stopniu pozwoli

pokryć koszty leczenia i rehabilitacji

– udało nam się zebrać 2926 złotych!!!

oraz

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych,

którzy potrzebują pomocy.

Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

 

Dziękujemy

 

25 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Echo”

Wolontariusze z klasy IIIB, IIIA, IIe, IIa, IIf,

p. Justyna Kwiatkowska-Kornatko

 

 

Wolontariat 2018/2019

Jednym z istotnych celów w pracy dydaktyczno-wychowawczej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie jest kształtowanie u uczniów postaw prospołecznych, budzenie empatii, uwrażliwianie młodych ludzi na problemy i potrzeby innych. Od wielu lat młodzież naszej szkoły angażuje się w pracę wolontariusza, poświęcając swój  wolny czas na udział w różnorodnych inicjatywach. Jedną z nich jest współpraca ze Szkołą Podstawową nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie i p. pedagog Izabelą Grzelak. Uczniowie naszego gimnazjum i liceum pod opieką p. Justyny Kwiatkowskiej-Kornatko i pań pracujących na świetlicy systematycznie pomagają dzieciom w nauce, prowadzą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz angażują się w akcję charytatywną Choinka-parafia Boryszew.

Większość działań, przedsięwzięć, to pomysły samej młodzieży, która wykazuje się w swoim działaniu ogromną przedsiębiorczością i kreatywnością. Od kilku lat nasi uczniowie coraz licznej angażują się w wolontariat o czym świadczy liczba wolontariuszy -  52 osoby. W tym roku szkolnym 2018/2019 cieszyć może fakt, iż zdecydowana większość młodych osób kontynuuje swoją działalność charytatywną kolejny rok, będąc już licealistami. Zgodnie z tradycją sami wolontariusze wkrótce opowiedzą o tym, co robią i dlaczego watro angażować się w pomoc innym

p. Justyna Kwiatkowska-Kornatko

MIKOŁAJKOWA WIZYTA

W PLACÓWCE OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ W GIŻYCACH

7 grudnia 2018r. odwiedziliśmy Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Giżycach. Grupa szesnastu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie wraz z opiekunami Katarzyną Bombrych i Katarzyną Najdzik-Stępień już po raz drugi zorganizowała spotkanie integracyjne      z podopiecznymi placówki. Tym razem motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęliśmy od zaśpiewanej wspólnie kolędy. Na gitarze zagrał towarzyszący nam ksiądz Marek Węgrzynowicz. A później, przy świątecznych dźwiękach, rozpoczęliśmy  wraz    z dziećmi  dekorowanie pierników i robienie świątecznych kartek. Nasi wolontariusze zaprosili do wspólnej gry zręcznościowej, której towarzyszyło wiele radości i śmiechu. Na spotkanie przybył również Święty Mikołaj, który po radosnym przywitaniu przez dzieci, wręczył każdemu mikołajkowy upominek.My także zostaliśmy obdarowani prezentem - piękną, ręcznie zrobioną choinką, a wszystkie dzieci oraz panie wychowawczynie wpisały się w pamiątkową kartkę świąteczną.  Czas spędzony w Giżycach minął bardzo miło i bardzo szybko. Żal było się rozstać, ale my już myślimy    o kolejnym spotkaniu.Bardzo dziękujemy pani dyrektor  Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach  za możliwość spotkania się z dziećmi.Życzymy wszystkim dzieciom oraz pracownikom placówki Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Do zobaczenia.

 

Wolontariat-prezentacja

 

 

Wolontariat

 

 

Być nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych

 

Wolontariat - wywiad

 

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

           

            Piątek 22 grudnia 2016r. był w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie dniem pełnym wzruszeń. Wszystko to za sprawą świątecznego nastroju jaki panował w naszej szkole. Wspólne kolędowanie podczas Wigilii szkolnej oraz Wigilii klasowych, życzenia składane kolegom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, zapach rozdawanych przez uczniów pierników – wszystko to zbliżało całą społeczność szkolną i przypominało, że Święta tuż tuż.

            Tego dnia również podsumowano liczne działania charytatywne, które w ostatnim czasie organizowane były w naszej szkole. Liderzy „Szlachetnej Paczki” podziękowali za zaangażowanie  w akcję, dzięki której wiele rodzin z naszej okolicy uzyskało pomoc.

            Finał miały również przedsięwzięcia, których inicjatorami byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Takim działaniem była akcja „Uszyj pluszaka dla dzieciaka”. To projekt naszego wolontariatu, a jej pomysłodawczyniami były uczennice klasy 3B gimnazjum. Dzięki zaangażowaniu uczniów gimnazjum i liceum, którzy uszyli zabawki według własnego projektu udało się przygotować wspaniałą paczkę dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla dzieci przebywających na Oddziale, delegacja ze szkoły przekazała w  piątek pluszaczki pani ordynator Elżbiecie Matuszewskiej-Woźnicy. Na oddział trafiły również książeczki, klocki i zabawki, które Samorząd Uczniowski zakupił ze świątecznego kiermaszu słodkości. Mamy nadzieję, że dzieci które w okresie świątecznym przebywały w szpitalu choć na chwilkę zapomniały o swoich smutkach.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy.

                                                        

Wolontariat w naszej szkole. Opracowanie prezentacji: Dorota Marcinkowska

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

 

29 marca 2017 roku w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina            w Sochaczewie odbyła się uroczysta gala XI Sochaczewskiej Edycji Samorządowej Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Głównymi bohaterami uroczystości byli wolontariusze zgłoszeni do Konkursu przez szkoły i instytucje działające na terenie miasta i powiatu sochaczewskiego. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie.

Indywidualnie do Konkursu zgłoszonych zostało łącznie 20 kandydatów. Z dumą pragniemy zakomunikować, że zgłoszone przez naszą szkołę uczennice liceum: Dorota Marcinkowska (kl.2d) oraz Marta Śmigiera (kl.2b) znalazły się w gronie laureatów - „Ośmiu Wspaniałych”. Jesteśmy dumni z naszych uczennic, które zaangażowane w wolontariat działają od lat w różnych jego formach, podejmując się wielu wspaniałych inicjatyw.

W bieżącym roku szkolnym w Konkursie uczestniczyła również grupa 16 uczniów naszego gimnazjum i liceum, która zgłoszona została przez zespół Szlachetnej Paczki. Za swoją pracę                  w wolontariacie uczniowie uhonorowani zostali przez organizatorów dyplomami.

 

          Serdecznie gratulujemy!

 

 

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Sochaczewie odbyła się uroczysta gala podsumowująca X edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Było to wzruszające, niezwykle uroczyste wydarzenie, którego głównymi bohaterami byli wolontariusze - uczniowie szkół miasta  i powiatu sochaczewskiego. W czasie gali poznaliśmy laureatów, którzy otrzymali wyróżnienie za pracę wolontariacką. Spośród ośmiorga wspaniałych jury wybrało jedną osobę, która będzie reprezentować nasz powiat na etapie ogólnopolskim. Z dumą pragniemy zakomunikować, że jest to  Krystian Papierowski, uczeń klasy 2e Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie. Krystian jest harcerzem, wieloletnim wolontariuszem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz członkiem Klubu Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie. Już w piątek 15 kwietnia uczeń weźmie udział w eliminacjach ogólnopolskich.

Krystian to jednak nie jedyny nasz uczeń, który został laureatem tegorocznej edycji Konkursu. W „Ósemce Wspaniałych” znalazła się również Oliwia Sokół – uczennica klasy 2c liceum, która zgłoszona została do konkursu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sochaczewie.

Można powiedzieć, że w tym dniu nasi uczniowie-wolontariusze odnieśli podwójne zwycięstwo, a to dlatego, że wielu z nich stanowi skład Klubu Wolontariusza przy MOPS w Sochaczewie, który zwyciężył w kategorii grupy wolontariackiej. Poza Krystianem i Oliwią w drużynie reprezentującej Klub znalazły się: Karolina Kulmińska (2c), Julia Rybak (1d), Paulina Nitek (1b), Monika Przygocka (1e). Cieszymy się tym bardziej, że uczniowie naszej szkoły są członkami Klubu od początku jego istnienia, a współpracujemy już całą dekadę. Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Najdzik-Stępień

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SOCHACZEWIE
sekretariat@losochaczew.pl     dyrekcja@losochaczew.pl

Wsparcie informatyczne nicraM.net